کشف یک شی‌ء مرموز دوازده وجهی رومی

باستان شناسان یک شی‌ء مرموز رومی را کشف کردند. باستان شناسان آماتور در انگلستان یکی از بزرگترین دوازده وجهی‌های رومی را کشف کرده‌اند، اما رمز و راز در مورد کارایی آن باقی مانده است.

این شی‌ء دوازده وجهی یکی از 33 موردی است که در بریتانیای رومی وجود دارد و یکی از تقریباً 130 مورد موجود در جهان است. طبق گفته گروه تاریخ و باستان شناسی نورتون دیزنی، این یکی از معماهای بزرگ باستان شناسی است، که در خرداد ماه پیدا شد.

این شی‌ء از دوازده وجه توخالی به ابعاد حدود 8 سانتی متر و با 12 سوراخ در اندازه‌های مختلف تشکیل شده است. این شی 1700 ساله از 4 اردیبهشت تا اوایل شهریور در موزه لینکلن به نمایش گذاشته ‌می‌شود.

آندریا مارتین، مدیر نمایشگاه‌ها در موزه، در بیانیه مطبوعاتی شورای شهرستان لینکلن‌شایر گفت: «این واقعاً لذت بخش است که دوازده وجهی نورتون دیزنی به ما می‌پیوندد.

این شی‌ء دوازده وجهی را به عنوان «یکی از بزرگترین نمونه‌های» کشف شده توصیف می‌کند.

 

کاربرد شی‌ء دوازده وجهی

با این حال، کارشناسان هنوز مطمئن نیستند که رومی‌ها دقیقاً برای چه کاری از دوازده وجهی استفاده می‌کردند.

ریچارد پارکر، دبیر گروه تاریخ و باستان شناسی نورتون دیزنی، گفت: «این شی‌ء کاملا منحصر به فرد است.» او گفت که برخلاف سایر دوازده وجهی، این یکی آسیب ندیده است.

پارکر می‌گوید: « دوازده وجهی ما کاملاً در شرایط فوق العاده‌ای است. این شی‌ء کامل و بدون آسیب است. دوازده وجهی مشخصاً توسط کسانی که آن را ساخته‌اند و کسانی که از آن استفاده کرده‌اند، ارزش زیادی دارد. بنابراین باید دلیل بسیار مهمی برای گذاشتن آن در زمین به همان شکلی که بوده وجود داشته باشد.»

پارکر گفت که هیچ توصیفی از دوازده وجهی در ادبیات رومی وجود ندارد و به صورت تصویری در موزاییک‌ها به تصویر کشیده نشده‌اند. همچنین چندین ویژگی وجود دارد که تشخیص هدف آن را دشوار می‌کند. او گفت که تمام دوازده وجه اندازه‌های مختلفی دارند، به این معنی که برای اندازه‌گیری استفاده نمی‌شوند. پارکر افزود، از آنجایی که هیچ نشانه‌ای از ساییدگی و آسیب بر روی آن وجود ندارد، بعید است که به عنوان ابزار از آن استفاده شده باشد.

با این حال، گروه پارکر یک نظریه کاربردی دارد.

او گفت: «به احتمال زیاد آنها نوعی شیء مذهبی یا آیینی بوده‌اند. رومی‌ها بسیار خرافاتی بودند و عموماً به نمادهایی نیاز داشتند تا بتوانند در زندگی روزمره خود تصمیم بگیرند.»

 

برای مطالعه مقالات دیگر بر روی اتاق خبر کلیک کنید.

به post امتیاز دهید:
لینک کوتاه:
https://choobforoosh.com/?p=56439
به post امتیاز دهید:

اولین دیدگاه را ثبت کنید

دیدگاه (فینگلیش، نامرتبط، تکراری، لینک‌دار) تایید نخواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

خبرنامه

درصورتی که می‌خواهید پست‌های جدید برای شما پیامک یا ایمیل شود، اطلاعات زیر را تکمیل کنید.

فیلتر بر اساس شهر کالا
چوب فروش
فیلتر بر اساس شهر کالا
شما این کالاها را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
چوب فروش