انتخابات اتحادیه اروپا

اسلواکی‌ها پس از تیراندازی به نخست وزیر این کشور برای تعیین نماینده اتحادیه اروپا به پای صندوق‌های رای می‌روند.

این رویداد نیمه راه چهار روز انتخابات در سراسر بلوک اروپا برای انتخاب پارلمان بعدی است. اکثر 27 کشور اتحادیه اروپا از جمله قدرت‌های آلمان و فرانسه، روز یکشنبه رای گیری خود را برگزار خواهند کرد.

ایتالیا، سومین اقتصاد بزرگ اروپا، اواخر روز شنبه رای گیری را آغاز خواهد کرد و نتایج آن احتمالاً تأثیر زیادی بر نحوه پیکربندی پارلمان و روند آینده اتحادیه خواهد داشت.

در اسلواکی، سوء قصد به فیکو در 15 اردیبهشت توسط شاعری 71 ساله، کشور 5.4 میلیون نفری را تحت تاثیر قرار داد و سراسر اتحادیه اروپا را شوک زده کرد.

فیکو که به وضوح لاغرتر بود، ویدئویی پیش از نظرسنجی منتشر کرده بود که مهاجم خود را «یکی از فعالان اپوزیسیون اسلواکی» توصیف می‌کرد.

حزب او  این حمله را در رویدادهای مبارزات انتخاباتی خود برجسته نمود. این حزب با تحویل تسلیحات اتحادیه به اوکراین و به اصطلاح با «جنگ افروزان» در بروکسل مخالفت کرد.

خشونت در جاهای دیگر بلوک نیز رخ داده است. اواخر روز جمعه، مردی در میدان کپنهاگ، نخست وزیر دانمارک مته فردریکسن را مورد حمله قرار داد.

به گفته شاهدان، او آسیب جدی ندیده است. پلیس، ضارب را که انگیزه او مشخص نیست دستگیر کرد. دانمارک نیز روز یکشنبه رای گیری می‌کند.

اورسولا فون، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، «اقدام نفرت انگیز» علیه فردریکسن را محکوم کرد. اما تیراندازی به فیکو دراماتیک‌ترین حادثه در بلوک قبل از انتخابات بود.

در پی آن، حمایت از حزب پوپولیست چپگرای فیکو به شدت افزایش یافته و از رقیب اصلی لیبرال خود پیشی گرفته است.

با این حال، از نظر تاریخی، اسلواکی مشارکت کمی در انتخابات اتحادیه اروپا را ثبت کرده است. در آخرین مورد، در سال 2019، تنها 22 درصد از رای دهندگان رای دادند.

 

به post امتیاز دهید:
لینک کوتاه:
https://choobforoosh.com/?p=55519
به post امتیاز دهید:

اولین دیدگاه را ثبت کنید

دیدگاه (فینگلیش، نامرتبط، تکراری، لینک‌دار) تایید نخواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

خبرنامه

درصورتی که می‌خواهید پست‌های جدید برای شما پیامک یا ایمیل شود، اطلاعات زیر را تکمیل کنید.

فیلتر بر اساس شهر کالا
چوب فروش
فیلتر بر اساس شهر کالا
شما این کالاها را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
چوب فروش