انتخابات هند

در انتخابات هند، ائتلاف تحت رهبری نارندرا مودی با به دست آوردن بیشترین کرسی‌های پارلمان پیروز انتخابات اعلام شد. وب سایت رسمی کمیسیون انتخابات هند نشان می‌دهد که حزب بهاراتیا جاناتا توانسته نزدیک به ۳۰۰ کرسی را از آن خود کند.

 ائتلاف اتحاد دموکراتیک ملی مودی در مجموع 293 کرسی، از ۵۴۳ کرسی پارلمان را به دست آورد.

در همین حال پیش‌بینی می‌شود که به‌طور غیرمنتظره‌ای، بلوک مخالف 233 کرسی کسب کند. پرجمعیت‌ترین کشور جهان در هفت مرحله و طی شش هفته پای صندوق های رای رفت.

حزب بهاراتیا جاناتا به رهبری نارندرا مودی، نخست وزیر هند در پرجمعیت ترین ایالت هند، اوتار پرادش متحمل ضررهای بزرگ شد.

اتحاد دموکراتیک ملی (NDA) به رهبری حزب بهاراتیا جاناتا قرار است امروز چهارشنبه برای بحث در مورد تشکیل دولت تشکیل شود. این حزب ملی گرای هندو در یک حکم انتخاباتی غافلگیرکننده به پیروزی خاموش دست یافت.

نتایج به این معنی است که مودی بر خلاف گذشته، اکنون مجبور است به رهبران منطقه‌ای مانند نارا چاندرابابو نایدو در ایالت جنوبی آندرا پرادش و نیتیش کومار در بیهار در شرق وابسته باشد.

مودی و حزب بهاراتیا جاناتا انتظار داشتند که اکثریت ۵۴۳ کرسی مجلس سفلی هند از آن آنها باشد اما ائتلاف حزب کنگره به رهبری راهول گاندی موفق به کسب ۲۲۶ کرسی شد و نتیجه‌ی مطلوبی را کسب نمود.

بنابر قانون هند اگر حزبی بیش از 272 کرسی پارلمانی را کسب کند، می‌تواند تشکیل دولت دهد. مسئولان هندی هنوز در حال شمارش آرا بودند که مودی در شبکه ایکس اعلام پیروزی نمود.

از طرفی راهول گاندی گفت که رای دهندگان هندی، حزب مودی را «تنبیه» کردند. او بیان کرد که انتخابات هند هم مبارزه‌ای علیه نخست‌وزیر است و هم «برای نجات قانون اساسی» است. احزاب مخالف می‌گویند اگر مودی در قدرت بماند بسیاری از آزادی‌های هندوها از بین می‌رود.

به post امتیاز دهید:
لینک کوتاه:
https://choobforoosh.com/?p=55380
به post امتیاز دهید:

اولین دیدگاه را ثبت کنید

دیدگاه (فینگلیش، نامرتبط، تکراری، لینک‌دار) تایید نخواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

خبرنامه

درصورتی که می‌خواهید پست‌های جدید برای شما پیامک یا ایمیل شود، اطلاعات زیر را تکمیل کنید.

فیلتر بر اساس شهر کالا
چوب فروش
فیلتر بر اساس شهر کالا
شما این کالاها را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
چوب فروش