هشدار زلنسکی نسبت به تشدید تهاجم روسیه

زلنسکی نسبت به طرح روسیه برای تشدید تهاجم در جبهه دوم هشدار داد.

 رئیس‌جمهور ولادیمیر زلنسکی روز یکشنبه هشدار داد که روسیه در حال آماده شدن برای تشدید حملات خود در امتداد مرز شمالی اوکراین است. تعداد کشته‌شدگان در بمباران هوایی به یک فروشگاه بزرگ تجهیزات ساختمانی در شهر خارکف به 14 نفر افزایش یافت.

اوله سینی هوبوف ، فرماندار خارکف، پس از این حمله گفت که بمباران بعد از ظهر شنبه در خارکف 43 زخمی و 16 مفقود بر جای گذاشت.

زلنسکی در بیانیه‌ای ویدئویی از خارکف گفت که روسیه در حال آماده سازی اقدامات تهاجمی در 90 کیلومتری شمال غرب دومین شهر بزرگ اوکراین است. او گفت که روس‌ها «گروه دیگری از نیروها را در نزدیکی مرز ما مستقر کرده‌اند.»

او مشخص نکرد که این نیروها در کجا مستقر شده‌اند، اما مقامات اوکراینی نگرانی شدید خود را در مورد منطقه سومی ابراز کرده‌اند. هر دو شهر خارکف و سومی با حدود 250000 نفر در حدود 25 کیلومتری مرز روسیه قرار دارند.

نیروهای مسکو در هفته‌های اخیر روستاهایی را در منطقه خارکف پس از یک فشار گسترده تصرف کرده‌اند. تحلیلگران می‌گویند که ممکن است تلاش کنند تا به محدوده توپخانه شهر برسند. مقامات اوکراینی از زمان آغاز تهاجم در 10 اردیبهشت سال میلادی، بیش از 11000 نفر را از منطقه تخلیه کرده‌اند.

نیروهای روسیه در حال انجام حملات نظامی خود در سراسر خط مقدم 1000 کیلومتری و در جهت چاسیو یار در منطقه دونتسک هستند، جایی که بر اساس بیانیه ستاد کل اوکراین «شدت حملات بسیار زیاد است.» همچنین در این بیانیه آمده است: نیروهای دفاعی برای جلوگیری از پیشروی دشمن اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

 

برای آگاهی از اخبار داغ بر روی اتاق خبر کلیک کنید.

به post امتیاز دهید:
لینک کوتاه:
https://choobforoosh.com/?p=55055
به post امتیاز دهید:

اولین دیدگاه را ثبت کنید

دیدگاه (فینگلیش، نامرتبط، تکراری، لینک‌دار) تایید نخواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

خبرنامه

درصورتی که می‌خواهید پست‌های جدید برای شما پیامک یا ایمیل شود، اطلاعات زیر را تکمیل کنید.

فیلتر بر اساس شهر کالا
چوب فروش
فیلتر بر اساس شهر کالا
شما این کالاها را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
چوب فروش