اسپانیا از میلئی آرژانتینی خواست تا عذرخواهی ‌کند

وزارت خارجه اسپانیا روز دوشنبه سفیر آرژانتین را احضار کرد و از او درخواست کرد تا خاویر میلئی، رئیس جمهور این کشور به دلیل اظهارات توهین آمیز درباره همسر پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا، عذرخواهی کند.

میلئی بدون ذکر نام، همسر سانچز را در جریان تظاهرات راست افراطی هفته گذشته در مادرید «فاسد» خواند. خوزه مانوئل آلبارس، وزیر امور خارجه اسپانیا گفت که انتظار عذرخواهی رئیس جمهور آرژانتین را دارد.

پیش‌تر مقام تعقیب قضایی مادرید با استناد به فقدان شواهد، درخواست کرده بود تا پرونده‌ای که همسر سانچز را متهم به نفوذ و فساد تجاری کرده بود، منحل کند. سانچز پس از پنج روز وقت گذاشتن و سنجش آینده سیاسی خود با توجه به اتهامات مطرح شده تصمیم گرفت در سمت خود بماند.

اسپانیا در مورد اظهارات میلئی چه گفت

خوزه مانوئل آلبارس، وزیر امور خارجه اسپانیا، پیش از احضار سفیر آرژانتین، گفت که وی بر «وخامت اوضاع» تاکید می‌کند و « دوباره از خاویر میلئی درخواست عذرخواهی عمومی دارد.»

آلبارس قطع روابط دیپلماتیک با آرژانتین را در صورت عدم عذرخواهی رد نکرد.

وزیر امور خارجه گفت: ما به وضوح نمی‌خواهیم این اقدامات را انجام دهیم، اما اگر عذرخواهی عمومی صورت نگیرد، این کار را انجام خواهیم داد. او افزود که رفتار میلئی «روابط بین اسپانیا و آرژانتین را به جدی‌ترین وضعیت خود در تاریخ اخیر رسانده است.»

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز اظهارات میلئی را محکوم کرد. او در پستی در پیام‌رسانی اجتماعی ایکس گفت که «حمله به اعضای خانواده رهبران سیاسی جایی در فرهنگ ما ندارد.»

میلئی چی گفت

اظهارات جنجالی میلئی در کنفرانس حزب راست افراطی ووکس اسپانیا در مادرید مطرح شد. او در این کنفرانس سوسیالیسم را مورد انتقاد قرار داد و به همسر سانچز، بگوا گومز، حمله کرد.

میلئی گفت: «نخبگان جهانی نمی‌دانند که اجرای ایده‌های سوسیالیسم چقدر می‌تواند مخرب باشد. آنها نمی‌دانند که این ایده‌ها چه نوع جامعه و کشوری را به وجود می‌آورد. نخبگان نمی‌دانند که چه نوع مردمی به قدرت چسبیده‌اند و میزان سوء استفاده‌ای که از این ایده‌ها می‌شود را نمی‌دانند.»

او در ادامه سخنان خود را به طور ضمنی به سانچز و گومز ربط داد و گفت: «وقتی همسر فاسدی دارید … پنج روز طول می‌کشد تا در مورد آن فکر کنید.»

سخنگوی میلئی به یک شبکه تلویزیونی آرژانتینی گفت که رئیس جمهور عذرخواهی نخواهد کرد. وی افزود که مقامات اسپانیا باید توهین‌هایی را که به او کرده‌اند پس بگیرند.

گیلرمو فرانکوس، وزیر کشور آرژانتین گفت: «هیچ عذرخواهی در کار نیست. » من فکر می‌کنم، برعکس، این وظیفه دولت اسپانیا است که به خاطر آنچه در مورد میلئی گفته عذرخواهی کند.»

رئیس جمهور آزادیخواه در جریان سفر خود به مادرید تشریفات دیپلماتیک را زیر پا گذاشت. او با فیلیپه پادشاه اسپانیا و همچنین با سانچز ملاقات نکرد.

آخرین کشمکش برای هفته‌ها در جریان است. میلئی پیشتر به طور لفظی به سانچز و دولت چپ او حمله کرد که واکنش خشمگینانه مادرید را به دنبال داشت.

 

برای آگاهی از اخبار داغ بر روی اتاق خبر کلیک کنید.

به post امتیاز دهید:
لینک کوتاه:
https://choobforoosh.com/?p=54632
به post امتیاز دهید:

اولین دیدگاه را ثبت کنید

دیدگاه (فینگلیش، نامرتبط، تکراری، لینک‌دار) تایید نخواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

خبرنامه

درصورتی که می‌خواهید پست‌های جدید برای شما پیامک یا ایمیل شود، اطلاعات زیر را تکمیل کنید.

فیلتر بر اساس شهر کالا
چوب فروش
فیلتر بر اساس شهر کالا
شما این کالاها را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
چوب فروش