رانش زمین در پاپوآ گینه نو

روز سه شنبه به هزاران نفر از ساکنان پاپوآ گینه نو دستور داده شد تا مسیر رانش زمین را که به گفته مقامات هنوز فعال است تخلیه کنند. پس از فروریختن بخش‌هایی از یک کوه در هفته گذشته بیش از 2000 نفر مدفون شدند.

مقامات این کشور در سراسر منطقه بلا دیده و یک منطقه همجوار وضعیت اضطراری اعلام کردند. این مناطق جمعیتی بین 4500 تا 8000 نفر دارند. وی گفت: تعداد افرادی که به آنها دستور تخلیه داده شده حدود 7900 نفر است.

آژانس‌های امدادی تخمین می‌زنند که تاکنون بیش از 1000 نفر در اثر این فاجعه آواره شده‌اند. او گفت که در همین حال، پرسنل نظامی پست‌های بازرسی ایجاد کرده‌اند و به انتقال ساکنان از مراکز تخلیه کمک می‌کنند.

مقامات گفتند: «منطقه رانش زمین بسیار ناپایدار است. وقتی ما در آنجا هستیم، مرتباً صداهای مهیب و بزرگی را در جایی که کوه است می‌شنویم، هنوز سنگ‌ها و آوارهایی هستند که پایین می‌آیند. رانش زمین هنوز فعال است، زیرا مردم در حال حفاری در میان صخره‌ها هستند، اما تعداد بیشتری از آنها همچنان پایین می‌آیند.»

پاپوآ گینه نو  یکی از مرطوب‌ترین آب و هوای جهان را دارد. در این میان با تغییرات آب و هوایی جهانی، الگوهای بارندگی در این منطقه تغییر یافته است. محققان می‌گویند این تغییرات می‌تواند خطر رانش زمین را تشدید کند.

مقامات گفتند که حدود 2000 نفر در رانش زمین روز جمعه در این منطقه مدفون هستند. تاکنون تنها پنج جسد پیدا شده است.

ساکنان از بیل و دست خالی برای جستجوی بازماندگان استفاده می‌کنند.

این منطقه که رانش در آن صورت گرفته، حالا کاملا از بین رفته است. منطقه پر از جمعیت، پر از خانه، مشاغل، کلیساها و مدارس بود. از این منطقه تنها سطحی از سنگ باقی مانده است.

ناتوانی مقامات به کمک‌رسانی

یک مقام مسئول از ناتوانی دولت کم‌توان پاپوآ گینه نو در مدیریت فاجعه ابراز ناراحتی کرد. او اعتراف کرد: «که مقامات مسئول برای مقابله با این تراژدی مجهز نیستند.»

تیم‌های امدادی در حال نفوذ به این منطقه فاجعه زده هستند. تجهیزات سنگین به کندی به منطقه صعب العبور رسیده‌اند. باران و ناآرامی های قبیله‌ای محلی کار را بیشتر کند کرده است. ناآرامی‌ها سبب شد که ارتش مجبور به اسکورت کاروان‌های تیم‌های امدادی شود.

 

برای آگاهی از اخبار داغ بر روی اتاق خبر کلیک کنید.

به post امتیاز دهید:
لینک کوتاه:
https://choobforoosh.com/?p=55112
به post امتیاز دهید:

اولین دیدگاه را ثبت کنید

دیدگاه (فینگلیش، نامرتبط، تکراری، لینک‌دار) تایید نخواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

خبرنامه

درصورتی که می‌خواهید پست‌های جدید برای شما پیامک یا ایمیل شود، اطلاعات زیر را تکمیل کنید.

فیلتر بر اساس شهر کالا
چوب فروش
فیلتر بر اساس شهر کالا
شما این کالاها را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
چوب فروش