ربات انسان‌ نمای ژاپنی و تعمیر و نگهداری از خطوط راه آهن

ژاپن ربات انسان نمای عظیمی را برای تعمیر و نگهداری از خطوط راه آهن معرفی کرد. این ربات شبیه به ربا‌ت‌های بزرگ و بدخواه داستان‌های علمی و تخیلی دهه 1980 است. اما کارمند انسان نمای جدید راه آهن غرب ژاپن بسیار بدتر از آن طراحی شده است.

از این ماه، ماشینی بزرگ می‌تواند روی ریل حرکت کند. این ماشین با بازوهای عظیم، سر زمخت و نامتناسب مانند سر شبیه شخصیت انیمیشنی وال ای (Wall-E) و چشم‌های شبیه به بطری‌های نوشابه روی یک کامیون نصب می‌شود.  این ربات برای کارهای تعمیر و نگهداری در شبکه راه‌آهن مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اپراتور آن در کابینی روی کامیون می‌نشیند و از طریق چشمان ربات که دوربین‌های بر روی آن نصب شده است محیط را می‌بیند. اندام‌ها و دست‌های قدرتمند آن را از راه دور کنترل می‌کند.

این دستگاه به کمک اتصالات مختلف بر روی بازوهای خود می‌تواند اجسام را تا وزن 40 کیلوگرم حمل کند. این ربات به کمک بازوهای خود قلم‌مو را برای رنگ گردن نگه می‌دارد و می‌تواند از اره برقی نیز استفاده کند. این بازها تا 12 متر به صورت عمودی باز می‌شوند.

به گفته این شرکت، در حال حاضر، وظیفه اصلی ربات کوتاه کردن شاخه‌های درختان در امتداد ریل‌ها و رنگ آمیزی قاب‌های فلزی کابل‌های برق بالای قطار است.

 این فناوری به جبران کمبود کارگران در ژاپن پیر و همچنین کاهش حوادثی مانند سقوط کارگران از مکان‌های مرتفع یا برق گرفتگی کمک می‌کند.

کازواکی هاسگاوا، رئیس شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی اخیر گفت: «در آینده، ما امیدواریم که از ماشین آلات برای انواع عملیات تعمیر و نگهداری زیر ساختمان‌ها نیز استفاده کنیم.»

 

برای آگاهی از اخبار داغ بر روی اتاق خبر کلیک کنید.

به post امتیاز دهید:
لینک کوتاه:
https://choobforoosh.com/?p=56480
به post امتیاز دهید:

اولین دیدگاه را ثبت کنید

دیدگاه (فینگلیش، نامرتبط، تکراری، لینک‌دار) تایید نخواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

خبرنامه

درصورتی که می‌خواهید پست‌های جدید برای شما پیامک یا ایمیل شود، اطلاعات زیر را تکمیل کنید.

فیلتر بر اساس شهر کالا
چوب فروش
فیلتر بر اساس شهر کالا
شما این کالاها را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
چوب فروش