مودی با شرکای ائتلاف سوگند یاد می‌کند

نارندرا مودی، نخست وزیر هند، قرار است روز یکشنبه برای سومین دوره متوالی سوگند یاد کند. نتایج انتخابات این کشور به طور غیرمنتظره‌ای باعث شد که وی برای تشکیل دولت به شرکای ائتلافی وابسته باشد.

این مراسم امروز ساعت 18 به وقت محلی برگزار می‌شود. در این مراسم 30 نفر دیگر به عنوان کابینه مودی سوگند یاد خواهند کرد. همه‌ی نگاه‌ها معطوف به انتخاب وزرای نخست وزیر است که وی هنوز آن را فاش نکرده است.

پایتخت تحت تدابیر شدید امنیتی است زیرا رهبران منطقه‌ای از سراسر کشور برای شرکت در این مراسم به پایتخت آمده‌اند. با این حال، چند تن از رهبران مخالف تصمیم گرفته‌اند این مراسم را تحریم کنند.

شیخ حسینه، نخست وزیر بنگلادش و رانیل ویکرمسینگه، رئیس جمهور سریلانکا، به همراه رهبران بوتان، نپال و مالدیو قرار است در این مراسم شرکت کنند. اما رهبران همسایه، چین و پاکستان غایب خواهند بود.

 

مهمانی مودی چگونه برگزار می‌شود؟

حزب بهاراتیا جاناتا به رهبری مودی 73 ساله در دهه گذشته در قدرت مطلق بوده است. علیرغم انتظارات تحلیلگران از پیروزی قاطع دیگر و یک اکثریت فوق العاده احتمالی، این حزب نتوانست موفقیت خود را در انتخابات قبلی تکرار کند.

از 543 کرسی مجلس سفلی هند، یک حزب یا گروهی از احزاب برای تشکیل دولت، حداقل به 272 کرسی نیاز دارند.

برای اطمینان از این موضوع، حزب بهاراتیا جاناتا قبل از انتخابات با احزاب منطقه‌ای، ائتلافی به نام اتحاد دموکراتیک ملی (NDA) ایجاد کرده بود. مودی پس از نتایج در 4 ژوئن مذاکرات سریعی با شرکای ائتلاف خود داشت تا حمایت آنها از تشکیل دولت را تایید کند. با این حال، شکست این حزب در دستیابی به 272 کرسی، آن را در برابر مذاکرات درون ائتلافی آسیب پذیر می‌کند.

 

برای آگاهی از اخبار داغ بر روی اتاق خبر کلیک کنید.

به post امتیاز دهید:
لینک کوتاه:
https://choobforoosh.com/?p=55576
به post امتیاز دهید:

اولین دیدگاه را ثبت کنید

دیدگاه (فینگلیش، نامرتبط، تکراری، لینک‌دار) تایید نخواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

خبرنامه

درصورتی که می‌خواهید پست‌های جدید برای شما پیامک یا ایمیل شود، اطلاعات زیر را تکمیل کنید.

فیلتر بر اساس شهر کالا
چوب فروش
فیلتر بر اساس شهر کالا
شما این کالاها را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
چوب فروش