مکرون‌ به همراه همسرش راهی آلمان شد

مکرون به همراه همسرش راهی آلمان شد. آخرین سفر دولتی یک رئیس جمهور فرانسه به آلمان توسط ژاک شیراک در سال 2000 انجام شد. زمان زیادی از وقتی که این دو کشور این چنین به هم نزدیک بودند گذشته است. اما این وقفه طولانی هیچ اهمیت سیاسی ندارد. به هر حال سران دولت و وزرای هر دو کشور هر چند ماه یکبار به طور منظم با یکدیگر ملاقات می‌کنند.

تمرکز سفر دولتی مکرون‌ها، بر سیاست نیست، بلکه تمرکز بر روی دیدار از کشور و مردم آن است. در این سفر میزبان، اولاف شولز صدراعظم نیست، بلکه رئیس جمهور فرانک والتر اشتاین مایر است. سفر رئیس جمهور و همسرش علاوه بر برلین، شامل توقف در شهرهای درسدن و مونستر نیز خواهد بود. در مونستر، مکرون قرار است جایزه بین المللی صلح وستفالی را دریافت کند این جایزه به «یک فرد برجسته که متعهد به وحدت و صلح در اروپای فدرال است» اعطا می‌‌شود.

امانوئل و بریژیت مکرون در تیر ماه سال گذشته قرار بود به آلمان بیایند، اما رئیس‌جمهور به دلیل ناآرامی‌ها در فرانسه این کار را لغو کرد. نه اینکه اکنون اوضاع برای مکرون خیلی آرام‌تر است: انتخابات اروپا نزدیک است و طبق نظرسنجی‌ها، حزب ملی پوپولیست راست مارین لوپن احتمالاً به قوی‌ترین حزب در فرانسه تبدیل خواهد شد.

 

روابط آلمان با فرانسه

مجتبی رحمان، مدیر بخش اروپا در گروه مشاوره اوراسیا‌، گفت که این دیدار «تلاشی در بالاترین سطح سیاسی برای نشان دادن کارآمد بودن این روابط است.» اما هنوز شکاف‌های اساسی مهمی در این روابط وجود دارد که بر سر اتحادیه اروپا پدیدار می‌شوند.

یکی از این شکاف‌های کلیدی مربوط به دفاع از اروپا است. به ویژه اگر ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 5 آبان آمریکا برنده شود. کارشناسان دفاعی او را متحدی غیر قابل پیش بینی برای اروپا نسبت به رقیب دموکراتش، جو بایدن می‌دانند.

در اوایل سال جاری، رئیس جمهور سابق جمهوری خواه نه تنها گفت که از اعضای ناتو در برابر حمله آینده روسیه محافظت نخواهد کرد، بلکه روسیه را تشویق می‌کند «هر کاری که می‌خواهد انجام دهد.»

 

برای آگاهی از اخبار داغ بر روی اتاق خبر کلیک کنید.

به post امتیاز دهید:
لینک کوتاه:
https://choobforoosh.com/?p=55043
به post امتیاز دهید:

اولین دیدگاه را ثبت کنید

دیدگاه (فینگلیش، نامرتبط، تکراری، لینک‌دار) تایید نخواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

خبرنامه

درصورتی که می‌خواهید پست‌های جدید برای شما پیامک یا ایمیل شود، اطلاعات زیر را تکمیل کنید.

فیلتر بر اساس شهر کالا
چوب فروش
فیلتر بر اساس شهر کالا
شما این کالاها را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
چوب فروش