کنکور سراسری 1403 در ایران

کنکور سراسری در ایران از مهم‌ترین آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی است که سالانه تعداد زیادی دانش‌آموز و داوطلب برای کسب رتبه و جایگاه مناسب در آن شرکت می‌کنند. این آزمون نقش تعیین‌کننده‌ای در آینده تحصیلی و شغلی بسیاری از جوانان ایرانی دارد و همواره مورد توجه جامعه قرار می‌گیرد.

برگزاری دو بار کنکوردر سال

در سال‌های اخیر، تصمیم بر این گرفته شد که کنکور سراسری در ایران دو بار در سال برگزار شود. این تغییر به منظور کاهش فشار روانی بر داوطلبان و افزایش فرصت‌های آنان برای بهبود عملکرد در آزمون اتخاذ شده است. در سال جاری، نوبت اول کنکور سراسری در تاریخ‌های 7 و 8 اردیبهشت برگزار شد. نوبت دوم آن در تاریخ‌های 21 و 22 تیر ماه برگزار خواهد شد. این تقسیم‌بندی زمانی به داوطلبان این امکان را می‌دهد که با آمادگی بیشتری در آزمون‌ها شرکت کنند و بهترین نتیجه را کسب کنند.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1403

در کنکور 1403، سهم سوابق تحصیلی در تعیین نتیجه نهایی کنکور 50 درصد است. این سوابق از نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم محاسبه می‌شوند. هدف از این تغییر، ارتقاء عدالت آموزشی و افزایش اهمیت دوره دبیرستان در فرآیند پذیرش دانشجو است.

از کنکور 1404 به بعد، سهم سوابق تحصیلی به 60 درصد افزایش خواهد یافت. این تغییر نشان‌دهنده افزایش اهمیت عملکرد تحصیلی داوطلبان در دوران دبیرستان و تاثیر آن بر پذیرش در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی است. با این تغییرات، انتظار می‌رود که دانش‌آموزان توجه بیشتری به دوره تحصیلی دبیرستان خود داشته باشند و با جدیت بیشتری به تحصیل بپردازند.

امسال به دلیل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، زمان برگزاری نوبت دوم کنکور سراسری 1403 کمی دیرتر از زمان معمول برنامه‌ریزی شده است. این تصمیم به منظور جلوگیری از تداخل بین فرآیند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و  کنکور و همچنین به منظور فراهم آوردن شرایط مناسب برای برگزاری هر دو رویداد مهم اتخاذ شده است. این تغییر زمانی به داوطلبان فرصت بیشتری می‌دهد تا برای آزمون آماده شوند و بدون استرس ناشی از تداخل با سایر رویدادها، بهترین عملکرد خود را نشان دهند.

 

برای مطالعه اخبار مرتبط به این نوشته بر روی اتاق خبر کلیک کنید.

به post امتیاز دهید:
لینک کوتاه:
https://choobforoosh.com/?p=55344
به post امتیاز دهید:

اولین دیدگاه را ثبت کنید

دیدگاه (فینگلیش، نامرتبط، تکراری، لینک‌دار) تایید نخواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

خبرنامه

درصورتی که می‌خواهید پست‌های جدید برای شما پیامک یا ایمیل شود، اطلاعات زیر را تکمیل کنید.

فیلتر بر اساس شهر کالا
چوب فروش
فیلتر بر اساس شهر کالا
شما این کالاها را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
چوب فروش