تفاوت مبلمان اداری مدرن با سنتی

چوب فروش
8 آذر, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
مبلمان اداری مدرن

تفاوت مبلمان اداری مدرن با سنتی  modern and classic office furniture موضوعی است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم، مبلمان اداری به عنوان یک عنصر اساسی در هر محیط کار، تاثیر زیادی بر روی راحتی و بهره ‌وری کارکنان دارد.

مبلمان اداری سنتی

تفاوت مبلمان مدرن با سنتی

امروزه، دو نوع اصلی از مبلمان اداری وجود دارد: مدرن و سنتی. هرکدام از این دو نوع، ویژگی‌ها و استفاده‌ های خاص خود را دارند که در ادامه به مقایسه آنها می‌پردازیم.

طراحی و شکل ظاهری

مبلمان اداری مدرن معمولاً دارای طراحی های باز با خطوط هندسی هستند، و از متریالی مانند شیشه، انواع فلزات، پلاستیک و چوبهای صنعتی تولید میشود. رنگ‌های روشن و شاد درآن غالب هستند و در فرآیند تولید از جزئیات زیادی مثل پیچ و مهره پرهیز می‌شود.

در مقابل، مبلمان اداری سنتی دارای طراحی‌های سنتی‌تر با جزئیات زیاد و حکاکی‌های چوبی است. در ساخت این نوع مبلمان از مواد سنتی مانند چوب طبیعی و چرم استفاده می‌کنند و ترکیبی از رنگ‌های تیره  به ویژه قهوه ای تیره در آن غالب هستند. استفاده از مواد سنتی مانند چوب با کیفیت بالا در مبلمان اداری سنتی، آن را مقاوم و پایدار می‌سازد. این ویژگی اغلب به عنوان نماد قدرت و استقامت در محیط کار تلقی می‌شود. مبلمان اداری سنتی اغلب به یک سنت یا سلسله ی تاریخی اشاره دارد. این نوع مبلمان ممکن است به عنوان نمادهای فرهنگی و تاریخی در یک محیط کار مورد استفاده قرار گیرد.

مبلمان اداری مدرن

راحتی و ارگونومی

یکی از ویژگی‌های برجسته مبلمان اداری مدرن، توجه به ارگونومی و راحتی کاربران است. صندلی‌های اداری با قابلیت تنظیم ارتفاع، از پشتیبانی لازم برای اسپینال و انعطاف‌پذیری بیشتر کاربر برخوردار هستند. برای آشنایی با انواع صندلی های اداری مدرن مقاله‌ی “ انواع صندلی اداری” را مطالعه بفرمائید.

در مقابل، مبلمان اداری سنتی ممکن است به نظر زیبا و الگانت بیاید، اما گاهی اوقات نقص‌هایی در ارگونومی دارد. صندلی‌های سنتی معمولاً کمتر انعطاف‌پذیر هستند و توجه کمتری به اصول راحتی کاربران دارند.

مبلمان اداری سنتی

تکنولوژی و اتصالات

با پیشرفت تکنولوژی، مبلمان اداری مدرن اغلب دارای امکاناتی مانند امکان تغییر حالات ظاهری برای کاربردهای متفاوت، ماساژور برقی، اتصالات گوناگون الکتریکی و شارژ USB است. این نوع مبلمان معمولاً با فناوری‌های نوین هماهنگ شده است.

مبلمان اداری سنتی به دلیل طراحی کلاسیک‌تر خود، امکانات تکنولوژیک کمتری دارد و این موضوع ممکن است در محیط های اداری که نیاز مداوم به اتصالات الکترونیکی احساس میشود، یک عیب به حساب بیاید. همچنین به دلیل نوع متریال به کار رفته در مبلمان کلاسیک امکان تغییر شکل ظاهری برای مصارف مختلف کمتر دیده میشود.

مبلمان اداری مدرن

هزینه و دسترسی

مبلمان اداری مدرن به دلیل استفاده از مواد نوین و فناوری‌های پیشرفته، قیمت بالاتری دارند. اما این هزینه معمولاً با کیفیت بالا، افزایش زیبایی، دوام، مقاومت و عمر مفید محصول توجیه می‌شود.

متریال بکاررفته در مبلمان اداری سنتی معمولاً قابل دسترس تر بوده و هزینه کمتری برای تهیه دارند. اما چون این نوع مبلمان بیشتر بر روی زیبایی و لوکس بودن تمرکز دارد قیمت نهایی این محصولات بالا میباشد. سبک مبلمان اداری کلاسیک در تلاش است تا بیشتر احساس رسمی بودن را منتقل کند.

مبلمان اداری سنتی

انعطاف و سازگاری با محیط

از آنجایی که مبلمان اداری مدرن معمولاً دارای طراحی ساده‌تری است، به راحتی با انواع محیط‌های کاری مختلف سازگار میشود. این نوع مبلمان به واسطه‌ی بهره‌مندی از تنوع رنگی بالا، از انعطاف بیشتری برای هماهنگی با دکوراسیون داخلی شما برخوردار است که به شما امکان می‌دهد چیدمان فضای کاری خود را با توجه به نیازهای روزانه تغییر دهید.

معمولاً مبلمان اداری سنتی به دلیل طراحی کلاسیک، در محیط‌های کاری مدرن به ندرت استفاده میشود. این نوع مبلمان بخاطر اندازه و وزن بیشتر، امکان حرکت و جابجایی کمتری دارد و تغییرات چیدمان فضای کاری را محدود می‌کند، علاوه براین از تنوع رنگ پایین تری برخوردار بوده و با هر سبکی از دکوراسیون داخلی سازگار نمیشود.

مبلمان اداری مدرن

حمایت از محیط زیست

در اکثر موارد، مبلمان اداری مدرن با استفاده از مواد بازیافت‌پذیر و تکنولوژی‌های سبز ساخته میشوند و توجه به حفاظت از محیط زیست را به عنوان یک اولویت مد نظر دارند.

از آنجایی که مبلمان اداری کلاسیک اغلب از مواد سنتی و کمتر دوستدار محیط زیست مانند چوب و چرم طبیعی ساخته میشوند، نه تنها تاثیری در جهت حفاظت از محیط زیست ندارند بلکه افزایش تولید این محصولات منجر به آسیب های جدی به منابع طبیعی، قطع درختان و کشتار حیوانات میشود.

مبلمان اداری سنتی

مزایا و معایب مبلمان اداری مدرن و سنتی

بی گمان هر سبک مبلمانی دارای یک سری خصوصیات مثبت و منفی می‌باشد که در ادامه این ویژگی ها را شرح خواهیم داد.

مبلمان اداری سنتی

هدف اصلی این سبک از مبلمان اداری به نمایش گذاشتن زیبایی و شکوه و همچنین ایجاد فضایی مجلل و لوکس است.

مزایا مبلمان سنتی

 • لوکس و مجلل کردن فضای اداری
 • انتقال احساس حضور در یک محیط رسمی
 • نماینده و نماد فرهنگ، سنت یا تاریخی خاص
 • مقاوم و با دوام

معایب مبلمان سنتی

 • قیمت بالا
 • کوچک کردن محیط به دلیل استفاده از رنگ های تیره
 • جابجایی دشوار به دلیل وزن زیاد
 • عمر مفید کوتاه تر نسبت به مبلمان مدرن
 • زیان بار بودن برای محیط زیست
 • به دلیل تنوع رنگ پایین با هر سبکی از دکوراسیون داخلی سازگار نمیشود

مبلمان اداری مدرن

مبلمان اداری مدرن

سبک مبلمان اداری مدرن دارای مزایا و کاربرد های بیشتری نسبت به سبک کلاسیک بوده و از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

مزایا مبلمان مدرن

 • بهبود روحیه کارکنان به دلیل استفاده از رنگ های روشن
 • تجربه ی حضور در محیطی مدرن
 • بالا رفتن راندمان کاری
 • مناسب برای محیط های با نورکم
 • مبلمان های مدرن دفتر کاری شما را بزرگتر نشان داده، و برای محیط های کاری کوچک مناسب می‌باشد.
 • سهولت در جابجایی و چیدمان به واسطه ی وزن استاندارد
 • قابل بازیافت و دوستدار محیط زیست

معایب مبلمان مدرن

 • معمولا برای دکوراسیون های کلاسیک و سنتی مناسب نمیباشد

جهت مشاهده جدید ترین محصولات فروشگاه چوب فروش و اطلاع از تخفیف های ویژه ما را در صفحه ی اینستاگرام چوب فروش دنبال کنید.

مبلمان اداری سنتی

کلام پایانی

در انتخاب میان مبلمان اداری مدرن و سنتی، لازم است که نیازها و متغیرهای مختلف محیط کار خود را در نظر بگیرید. اگر به دنبال یک فضای کاری با طراحی مدرن، ارگونومی بالا، و امکانات زیاد بهینه سازی شده با تکنولوژی هستید، ممکن است مبلمان اداری مدرن بهترین گزینه باشد. اما اگر ارزش‌های سنتی و کلاسیک برای شما مهم است و به دنبال یک محیط کاری با تم فرهنگی و تاریخی هستید، مبلمان اداری سنتی ممکن است ترجیح شما باشد. با توجه به تفاوت مبلمان اداری مدرن با سنتی ، انتخاب بهترین نوع مبلمان برای محیط کار شما به توازن بین زیبایی، راحتی، و نیازهای مرتبط با کاربری شما بستگی دارد. در نهایت، انتخاب بین مبلمان اداری مدرن و سنتی بستگی به نیازها و سلیقه‌های خود شما دارد. هرکدام از این دو دسته ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که می‌تواند به شکل قابل توجهی بر تجربه کاری و زیبایی محیط شما تاثیر بگذارد.

 

به post امتیاز دهید:

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.