صندلی ارگونوميك

چوب فروش
4 بهمن, 1396
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

 

صندلی ارگونوميك

صندلی ارگونوميك به محصولي گفته مي شود كه بر اساس آناتومي بدن طراحي و توليد گرديده باشد كه داراي استانداردهاي مختلفي است. در زمان توليد بايد بر اساس عمل گردد تا محصولي ارگونوميك توليد گردد . اين امر در واحدهاي توليد به بخش تحقيق و توسعه مربوط مي گردد كه جديدترين استانداردهاي بين المللي و ملي را بررسي و بر اساس آن توليدات آتي را طراحي و در چرخه توليد قرار مي دهند .

امروزه صنعت صندلي و مبلمان اداري بسيار بر اساس استانداردهاي ارگونوميك در جهان توليد مي گردد . زندگي امروزي و استفاده در ساعتهاي طولاني از صندلي موجب گرديده است تا توجه به اين اصول هر روز علمي تر و دقيق تر نسبت به گذشته مورد توجه قرار گيرد .

اين صنعت در كشور ما علاوه بر قدمت طولاني از جمله صنايعي است كه پيشرفت بسياري در آن اتفاق افتاده و حتي صادرات صندلي و مبلمان اداري امروزه در كشور بسيار صورت مي پذيرد و تقريبا واردات در اين بخش بسيار محدود و ناچيز است و توليد داخلي علاوه بر تامين كامل نيازهاي كشور به بازارهاي بين المللي و صادرات دست يافته است .

توليد يك صندلی ارگونوميك و مطابق با استانداردهايي از جمله بيفما و ارگونوميك بايد بر اساس سرمايه گذاري توليد كنندگان در بخشهاي تحقيق و توسعه صورت پذيرد . استانداردهاي توليد در جهان به سرعت در حال به روز رساني و توسعه است به همين علت توجه بيش از پيش به اين امر و همچنين دسترسي اين واحدها به اين اطلاعات به كارآمدي در توليد كمك خواهد نمود كه اين امر در نهايت به دسترسي به بازارهاي معتبر و صادرات بيشتر خواهد انجاميد .

صندلي ارگونوميك يك استاندارد بسيار معتبر است كه تقريبا كاربران به آن توجه دارند و در هنگام خريد و انتخاب محصول مورد نظر براي آن وقت مي گذارند تا صندلي با اين كيفيت را در اختيار داشته باشند . همانطور كه پيشتر گفته شد اين اصل بر اساس آناتومي بدن طراحي گرديده است كه ستون فقرات در زمان استفاده از صندلی ارگونوميك در بهترين حالت قرار بگيرد تا در زمان طولاني موجب آسيب ديدگي در كوتاه مدت و بلند مدت نگردد . بعنوان مثال زاويه نشستن ، زاويه تكيه دادن ، پوشش قوس كمر و ارتفاع مناسب از جمله اين موارد هستند .

برخي از آسيبهايي كه عدم توجه به اصول ارگونوميك ايجاد مي كنند در دراز مدت بر روي فرد ظاهر مي گردند و بدن را دچار صدمات جدي مي كنند كه شايد درمان براي آن بسيار دشوار باشد از اين رو توجه به اين اصول در زمان خريد و سفارش صندلی ارگونوميك حتما ضروري است .

همچنين بايد توجه داشت كه در استفاده از محصولات تركيبي با صندلي همچون ميز بايد به اين اصل توجه داشت كه اين محصولات نيز به اين استاندارد توجه داشته باشند مثلا در مورد ميز ارتفاع سطح اصلي حتما بايد بين 72 تا 77 سانتيمتر باشد تا ستون فقرات و گردن دچار مشكل نگردند .

سفارش به برندهايي كه با پوياي واحد تحقيق و توسعه خود به اصول ارگونوميك و استانداردهاي معتبر توجه دارند به خريداران اين اطمينان را مي دهد كه علاوه بر استفاده از محصولي كه به سلامتي آنها كمك ميكند حتما داراي عمر طولاني تري نيز هست كه در طولاني مدت صرفه اقتصادي هم خواهد داشت .

 

به post امتیاز دهید:

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
لینک کوتاه: https://choobforoosh.com/?p=3056
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.