کتابخانه | قفسه کتاب فلزی

چوب فروش
12 خرداد, 1403
3 دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کتابخانه | قفسه کتاب فلزی

قفسه کتاب فلزی، به دلیل ساختار متفاوت و مقاومی که دارد امروز بیشتر مورد توجه خریداران قرار دارد. این سری از محصولات مرتبط با بایگانی و آرشیو کتاب، بسیار متفاوت از قفسه کتاب چوبی است که ما در ذهن داریم در مدل‌های فلزی دیگر نشانه سنتی از یک فضای ذخیره سازی نمی‌بینیم و بیشتر با یک ویترین زیبا مواجه هستیم. به دلیل فضاهای محدود و امروزی و در کنار آن توجه بیشتر به دکوراسیون داخلی محل کار و منزل، توجه به استفاده از المانهای مدرن افزایش یافته است و در این میان تمامی محصولات دکوراسیون داخلی با تغییرات زیادی روبرو شده اند.

طراحان داخلی همواره به ترکیب سازی با متریال‌ های مختلف علاقه دارند و فلز یکی از مواد اولیه‌ای است که همیشه مورد توجه بوده است. ترکیب فلز با چوب‌های طبیعی و حتی مصنوعی، نمایی زیبا و بسیار شکیل ایجاد می‌نماید. استفاده از فلز به فضای داخلی حجم می‌بخشد و عمق بوجود می‌آورد.

قفسه کتاب فلزی مدرن

 

قفسه کتاب فلزی را در مقایسه با انواع دیگر در چند جهت می‌توان متمایز دانست که در مطلب زیر به شرح آن می‌پردازیم:

مینیمال 

قفسه کتاب فلزی مدرن، از طراحی مینیمال برخوردار است. این مفهوم به معنی پرهیز از طراحی پیچیده است که در آن پروسه ساخت و تولید بسیار زمانبر است و در زمان استفاده، محیط را بسیار شلوغ می‌نماید. این نکته در فضای محدود چشم گیر‌تر است و تناسب ظاهری کمتری با محیط دارد. همچنین پروسه پیچیده و زمانبر، موجب افزایش قیمت تمام شده می‌شود که یکی از نکات مهم در تصمیم گیری خریداران است.

توجه به سادگی ظاهری و کاربردی بودن حداکثری، از رویکردهای این نوع طراحی است که طرفداران زیادی دارد.

زیرا آنچه به نظر می رسد آن است که سادگی همواره مناسب برای هر فضایی خواهد بود. همچنین پروسه تولید آسان و سریع، به قیمت پایین محصول می‌انجامد که نظر خریداران بیشتر جلب می‌کند.

انواع-قفسه-کتاب-فلزی

 

جابجایی

طراحی کاربردی قفسه کتاب فلزی، به ساده سازی در تمامی مراحل توجه دارد. یکی از مراحل تولید قسمت مونتاژ است که در مدل‌های قدیمی زمان نسبتا زیادی را به خود اختصاص می‌داد اما در مدل‌های مدرن این بخش تا حد بسیار زیادی ساده شده است.

سادگی تا بدان جا پیش رفته است که محصولاتی با ریز قطعات کاملا مجزا برای مونتاژ ارسال می‌شود که تابع یک دستورالعمل اجرایی بسیار ساده است که خریدار نیز قادر به انجام آن خواهد بود. به این دسته از محصولات DIY نیز گفته می‌شود که مشتری خود جزیی از پروسه تولید کالا در نظر گرفته می‌شود.

بر اساس چنین طراحی ساده، جابجایی کالا نیز بسیار آسان می‌شود. ما برای تمامی مراحل زندگی کاری و شخصی به دنبال کاهش هزینه هستیم که مهمترین جزء آن هزینه‌های زمانی را شامل می‌شود. چنین طراحی‌های مدرنی امکان خرید از نقاط دور و متناسب با نیاز ما را در کمترین زمان میسر می‌سازد. و این تضمین را ایجاد می‌کند که در صورت جابجایی احتمالی در آینده نیز، کمترین هزینه متوجه ما باشد.

رویکردی مینیمال و ساده در همه ابعاد با کمترین هزینه که امتیازاتی بسیار مطلوب برای خرید محصولات دکوراسیون داخلی بشمار می‌رود. یکی از این محصولات همیشه مورد نیاز، قفسه کتاب فلزی است که با تهیه نمونه‌های مدرن و پورتابل آن می‌توان از مزایای آن بهره برد.

 

 مشاهده لیست قیمت انواع کتابخانه و قفسه فلزی

 

ویترین

انواع-قفسه-و-کتابخانه-پایه-فلزی-مدرن

 

قفسه کتاب فلزی، تنها یک فضای ذخیره سازی کتاب نیست بلکه یک ویترین زیبا برای نگهداری کتاب و استفاده از آن بعنوان ویترین برای قرار دادن المان‌های زیبا در محیط است.

دیگر از آن دربهای چوبی که نشان دهنده یک صندوقچه بزرگ بود خبری نیست. فضایی خالی و در دسترس که هم به تجمیع قسمت‌های کوچک و یکپارچه سازی کمک می‌کند و هم نمایی مدرن و زیبا به خانه و یا محل کار می‌بخشد.

 

یکی از مزایای فلز آن است که قابل ترکیب با هر فضایی و هر متریالی می‌باشد. این نکته اجازه می‌دهد تا ترکیب‌های گوناگونی در کنار آن بوجود آورد. شیشه، چوب، سنگ و … از مواردی هستند که می‌توانند با ترکیب فلز یک قفسه کتاب و یا یک فضای مدرن را طراحی کرد.

 

راهنمای خرید کتابخانه و استند

 

مقاوم

قفسه کتاب فلزی، از مقاومت بسیار ایده‌آلی برخوردار است. و دلیل آن فلز است که یکی از مقاوم‌ترین متریال‌های طبیعی می‌باشد.

مقاومت فلز در حجم کوچک، موجب می‌شود تا در طراحی با کمترین میزان استفاده از آن، مقامت مطلوبی بوجود آورد که هم به پایداری بیشتر کمک می‌کند و هم موجب کاهش هزینه در مواد ساخت می‌گردد.

 

راهنمای-خرید-کتابخانه-فلزی

 

بطور کلی این نکته صادق است که هیچگاه با استفاده از انواع چوب طبیعی و مصنوعی، نمی‌توان مقاومتی در حد فلز ایجاد نمود.

اگر هم قابل انجام باشد با صرف مواد بسیار زیاد و طراحی نا‌ متناسب امکان پذیر خواهد بود. اما باید در استفاده از فلز در قفسه کتاب به رنگ توجه ویژ نمود. فلز به تنهایی ماده اولیه مقاوم و بسیار پایداری است ولی اگر با رنگ مناسب پوشش داده نشود در میان مدت به شدت دچار افت کیفیت می‌شود.

امروزه استفاده از رنگ‌های الکترواستاتیک نه تنها به زیبایی کتابخانه کمک می‌کند بلکه منجر به افزایش مقاومت فلز نیز می‌گردد.

 

 

خلاصه:

خرید قفسه کتاب فلزی ، هزینه کمتری نسبت به مدل‌های مشابه دارد و به این مزیت، جابجایی ساده، طراحی مدرن و مینیمال را نیز می‌توان افزود. فلز یک ماده اولیه طبیعی است که مقاوت بسیار مناسبی دارد و این نکته به طول عمر بیشتر قفسه کتاب می‌انجامد.

به post امتیاز دهید:

3 دیدگاه
اشتراک گذاری
لینک کوتاه: https://choobforoosh.com/?p=13404
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.