صندلی اداری ارگونومیک

چوب فروش
14 اردیبهشت, 1397
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
صندلی اداری ارگونومیک

 ۷ نکته کلیدی در خرید صندلی اداری

 

صندلی اداری محصولی است که با سلامتی شما ارتباط مستقیمی دارد. از آنجاییکه استفاده از صندلی در ساعات طولانی می باشد برای خرید و تهیه آن باید به نکات مهمی توجه کرد که بصورت مختصر به آن اشاره می کنیم:

۱ – طراحی صندلی باید بر اساس اصول ارگونومیک باشد به این معنا که در زمان استفاده از آن کمترین فشار به کمر و گردن وارد شود و در هنگام نشستن بر روی آن حالت صحیح ستون فقرات در آن رعایت شود .

۲ – نشیمن صندلی اداری ارگونومیک باید از جنسی باشد که در طولانی مدت شکل آن تغییر نکند از آنجایی که بیشترین وزن از سوی ما به این قسمت وارد می شود به همین خاطر اگر از جنس خوبی تهیه نشده باشد حتما تغییر شکل خواهد داد .

۳ – تکیه گاه یک صندلی اداری ارگونومیک مناسب باید قابلیت حرکت داشته باشد. بهتر است صندلی دارای بالشتک برای تکیه دادن سر نیز باشد تا وقتی برای استراحت به عقب متمایل می شویم تکیه گاهی برای سر وجود داشته باشد .

۴ – روکش صندلی اداری ارگونومیک فرق نمی کند چرم باشد یا پارچه از آنجاییکه اصطکاک اصلی در این بخش صورت می گیرد در هر دو حالت باید از جنس مرغوب باشد تا در کوتاه مدت شکل ظاهری آن تغییر نکند .

۵ – حتما توجه داشته باشید که صندلی اداری تان قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد تا شما بر اساس قد خود بتوانید آن را تنظیم نمایید. در هر صورت بهتر است از یک زیر پایی استفاده کنید تا فشار کمتری نیز به ران وارد شود .

۶ – حتما یک صندلی اداری استاندارد باید دارای دو دسته در کناره ها باشد. از تهیه صندلی های بدون دسته خودداری نمایید .

۷ – بهتر است از صندلی های اداری استفاده کنید که چرخدار باشند تا حرکت در اطراف میز اداری در ساعات طولانی آسانتر صورت گیرد .

طراحی و ساخت صندلی اداری ارگونومیک یک دانش است که امروزه شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند  با صرف هزینه های زیاد زمانی و مالی سعی در ارایه محصولاتی دارند که علاوه بر کیفیت بالا ، تمامی اصول ارگونومیک بر اساس آناتومی بدن در آن رعایت شده باشد . تهیه صندلی اداری مناسب بهتر است از تولید کنندگانی باشد که به این بخش توجه ویژه ای دارند .

استفاده طولانی مدت و مداوم بر روی هر صندلی برای سلامتی مضر است لذا بهتر است در بازه های مشخص زمانی در حین کار چندین قدم حرکت کنید .

به post امتیاز دهید:

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
لینک کوتاه: https://choobforoosh.com/?p=5633
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.