بیش از 1300 زائر در مراسم حج جان باختند

مقامات سعودی می‌گویند بیش از 1300 زائر در مراسم حج جان باختند. فهد بن عبدالرحمن الجلجل، وزیر بهداشت عربستان سعودی روز یکشنبه گفت که بیش از 1300 زائر در مراسم حج امسال جان خود را از دست دادند.

در بیانیه‌ای که خبرگزاری رسمی عربستان سعودی منتشر کرد، جلاجل گفت که 83 درصد از کسانی که فوت شده‌اند مجاز به انجام این مراسم نبودند.

جلاجل در مورد زائران ثبت نام نشده گفت: « این افراد مسافت‌های طولانی را زیر نور خورشید، بدون سرپناه و بدون استراحت کافی پیاده روی کردند. در بین این آنها، افراد مسن و بیمارانی که بیماری مزمن داشتند نیز بودند.

جلاجل از عملکرد وزارت حج و عمره سعودی در مراسم حج دفاع کرد. این وزارت به دلیل افزایش تعداد کشته‌ها تحت نظارت شدید قرار گرفته است. او بیان کرد که مدیریت زیارت و مراسم حج موفقیت آمیز بوده است.

وی افزود که مقامات بهداشتی عربستان «بیش از 465000 خدمات درمانی تخصصی از جمله 141000 خدمات را به کسانی که مجوز رسمی برای انجام حج نداشتند را ارائه کرده است.

با این حال، بسیاری از صاحب نظران، از تعداد غیرعادی و زیاد زائرانی که در طول این مراسم جان خود را از دست دادند، انتقاد می‌کنند.

دمای هوا در مکه، مقدس ترین شهر اسلام، در جریان برگزاری مراسم سالانه که اواخر هفته گذشته آغاز شد، به 51.8 درجه سانتیگراد افزایش یافت.

برخی از دولت‌ها، آژانس‌های مسافرتی که سفرهای حج را برای تعداد بسیار زیادی از زائران تسهیل کرده‌اند، مقصر می‌دانند و می‌گویند که برای آنها روادید غیرقانونی صادر کرده‌اند. عربستان سعودی چنین زائرانی را «غیر مجاز» توصیف کرده است.

 

برای آگاهی از اخبار داغ بر روی اتاق خبر کلیک کنید.

به post امتیاز دهید:
لینک کوتاه:
https://choobforoosh.com/?p=56330
به post امتیاز دهید:

اولین دیدگاه را ثبت کنید

دیدگاه (فینگلیش، نامرتبط، تکراری، لینک‌دار) تایید نخواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

خبرنامه

درصورتی که می‌خواهید پست‌های جدید برای شما پیامک یا ایمیل شود، اطلاعات زیر را تکمیل کنید.

فیلتر بر اساس شهر کالا
چوب فروش
فیلتر بر اساس شهر کالا
شما این کالاها را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
چوب فروش