نورپردازی دکوراتیو

چوب فروش
14 اردیبهشت, 1398
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
نورپردازی-دکوراتیو

همه چیز درباره نورپردازی دکوراتیو

طراحان داخلی هنگام طراحی ، از ابزارهای مختلفی استفاده می کنند. با این حال، یکی از این ابزارها اغلب نادیده گرفته می شود، زیرا مردم پتانسیل لازم برای تبدیل فضا را درک نمی کنند. این ابزار روشنایی است و قدرت ایجاد یا شکستن طرح داخلی را دارد. نورپردازی دکوراتیو می تواند یک خانه را به یک خانه مدرن تبدیل کند . بدون نورپردازی دکوراتیو خوب، تأثیر سایر جزئیات از دست خواهد رفت بنابراین نورپردازی دکوراتیو یک ضرورت برای طراحی داخلی است.

خرید-نورپردازی-دکوراتیو

تفاوت بین نور طبیعی و نورپردازی دکوراتیو

روشنایی طبیعی همواره در حال تکرار است و کاملا وابسته به محل زندگی طیفهای مختلفی دارد. کیفیت و شدت نور در قطب شمال با مناطق معتدل مانند اروپا متفاوت است و مهمترین تفاوت در درخشندگی نور است. اما نور پردازی دکوراتیو در تمام رنگها وجود دارد و قابل ایجاد است. پیشرفت سریع تکنولوژی در نورپردازی دکوراتیو راه حل مناسبی برای ایجاد نور طبیعی در محیطی شده است. این مسئله دارای ویژگیهای مختلف است و نقش متفاوتی در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد می‌کند. استفاده از نور طبیعی یک الزام حیاتی برای موجودات زنده و انسان است و استفاده از آن یک ضرورت است اما نور پردازی نیز امروزه یک امر ضروری برای طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود.

عوامل اصلی در طراحی نورپردازی دکوراتیو

توجه به جزییات عناصر موجود در فضا اولین نکته اصلی در نور پردازی است. نکته بعدی مقدار نور طبیعی و شدت آن در محل است. میزان تابش در فصلهای مختلف نیز از جزییات قابل اهمیت در طراحی نور پردازی است. نورپردازی دکوراتیو باید بطور کامل و متوازن در محیط باشد و حس رهایی در نور حتی در قسمتهای کوچک نیز نباید اتفاق بیفتد. از دیگر نکات مهم در نورپردازی دکوراتیو میزان بودجه در نظر گرفته شده است. استفاده از نورهای با قیمت بالا که سازگاری بیشتری با محیط دارند و همچنین مصرف کمتری دارند موجب کاهش هزینه‌ها در آینده می‌گردد.

چراغ-های-نورپردازی-دکوراتیو

 انواع مختلف نورپردازی دکوراتیو برای اتاق های خاص

نورپردازی دکوراتیو مناسب یک لحن ایجاد می کند و جو اتاق را دلپذیرمی کند. کلید اصلی این است که درک استفاده از اتاق و اعمال نور باید متناسب با نوع کاربری آن باشد. یک اتاق خواب با اتاق مطالعه و حتی اتاق کودکان کاملا متفاوت است. برای اتاق مطالعه نوع نورپردازی باید برای مطالعه مناسب باشد در حالیکه اتاق کودکان باید حس شادی و آرامش ایجاد نماید. نوع نور و ولتاژ آن برای ایجاد عمق و بافت در نور پردازی دکوراتیو بسیار حایظ اهمیت است.

نقش نورپردازی دکوراتیو در موفقیت طراحی داخلی

استفاده از نوع مناسب نور در موقعیت مناسب موجب ایجاد حکومت طلایی در فضا می‌شود. یک قاعده خوب این است که عملکرد هر فضا را مورد سوال قرار دهید و متناسب با آن نور پردازی را انجام دهید. میزان تابش نور در هر قسمت با ایجاد سایه روشن دقیق و تنظیم دقیق به گیرایی بیشتر فضا کمک می‌کند. پراکندگی عمومی همراه با تناسب بی قید و شرط یک شرط ضروری و لازم است.

نورپردازی-دکوراتیو-سقف

اثرات انعکاس و سایه در نورپردازی دکوراتیو

نور، سایه و انعکاس اجزای ضروری هر طرح است.

نور مهم است اما بدون سایه شما نمی توانید تنوع ایجاد کنید.

درک فضای کاری که در آن کار می کنید، به شما امکان می دهد تا در صورت لزوم

از انعکاس به نفع خود استفاده کنید و در صورت نیاز آن را ماسک کنید.

نور و سایه مکمل یکدیگر هستند.

به چه شیوه ای می توان با نور پردازی دکوراتیو به افزایش فضاهای کوچک و تقسیم فضاهای بزرگ کمک کرد؟

نور نقطه ی محصور، به گسست نور می‌انجامد و بهترین راه برای باز کردن یک فضا است به خصوص در مورد دیوارها. چشم شما همیشه به درخشان ترین نقطه کشیده می شود، بنابراین نور منعکس کننده باعث می شود فضای کوچکی ظاهر شود و موجب شکستن فضای بزرگ و نقاط کوچک شود. یکی از بهترین راه حلها برای شکستن فضای بزرگ استفاده از نور نقطه‌ای است. همچنین برای بزرگتر نشان دادن فضای کوچک استفاده از نور پردازی دکوراتیو با وسعت و پراکندگی یکسان راه حل قطعی است.

نورپردازی-دکوراتیو-قیمتنورپردازی دکوراتیو برای نقطه کانونی

نقطه کانونی محل شکست فضا در طراحی دکوراسیون داخلی است. نور پردازی دکوراتیو کمک بسیار زیادی به جذابیت این نقطه می‌کند. تشخیص نقطه کانونی و ایجاد آن نیاز به طراحان داخلی دارد. پیش بینی استفاه از نور در این منطقه امروز بسیار ضروری است. نورپردازی به شدت در خدمت نقطه کانونی است و از هزینه‌های زیاد در این بخش جلوگیری می‌کند. گاهی تنها با نور دکوراتیو خاص در یک بخش بدون نیاز به یک المان خاص می‌توان نقطه کانونی بوجود آورد. نقطه کانونی معمولا از یک عنصر با تفاوت رنگ شکل می‌گیرد که استفاده از نورپردازی در آن ، سطح توجه را بسیار بالا می‌برد.

خلاصه:

  • نور پردازی دکوراتیو امروزه یک جزء اصلی برای طراحی دکوراسیون داخلی است.
  • با استفاده از نور پردازی دکوراتیو می‌توان فضاهای بزرگ را تقسیم بندی نمود.
  • نورپردازی دکوراتیو موجب آسایش روانی در محیط کار و خانه می‌شود.
  • سطح نورپردازی دکوراتیو و رنگهای مختلف با توجه به نوع کاربری هر بخش تعیین می‌گردد.
  • نور پردازی مناسب با استفاده از روشنایی دهنده‌های با کیفیت، موجب کاهش هزینه‌های آتی می‌شود.
  • القاء فضای بزرگ در عین محدودیت محیط، از مزایای استفاده از نورپردازی دکوراتیو در فضای کوچک است.

همه چیز درباره ” میز کنفرانس  و جلسات

به post امتیاز دهید:

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.