دکوراسیون اداری

چوب فروش
21 مهر, 1397
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
دکوراسیون اداری

دکوراسیون دفتر کار

دکوراسیون اداری یا همان دکوراسیون دفتر کار و ضرورت اجرای صحیح آن در بخش اول توضیح داده شد. همچنین بعضی از عناصر بسیار مهم در طراحی دفتر شامل میز اداری و فایل اداری به تفصیل بیان گردید.

در بخش دوم دکوراسیون اداری به سایر اجزا تشکیل دهنده یک فضای اداری مناسب و استاندارد می‌پردازیم.

 

میز کنفرانس

میز کنفرانس اداری یا همان میز جلسات مکمل میز اداری در اتاق کنفرانس یا مدیریت است. در چیدمان دفتر کار باید تناسب بین میز و میز کنفرانس رعایت شود. این تناسب علاوه بر رنگ که بدیهی است، باید در ابعاد و اندازه نیز رعایت گردد.

میز کنفرانس

در دکوراسیون اداری تناسب ابعاد در دو بخش مد نظر است. اول بین میز و میز جلسات و دوم بین ابعاد اتاق و میز کنفرانس اداری . هر دفتر کار برای چیدمان باید دارای فواصل معین بین اجزا نیز باشد. به همین دلیل آنچه یک فضای ناهمگون را ایجاد می‌کند ابعاد خارج از استاندارد فضای موجود است. البته در میز این عدم تناسب بیشتر به چشم می‌آید. در دکوراسیون اداری میز کنفرانس را بر اساس نیاز حداکثری باید انتخاب نمود. یعنی در نظر بگیرید قرار است حداکثر چند نفر دور میز بنشینند. انواع صندلی کنفرانس که در بازار موجود است برای هر فرد نیاز به 60 تا 70 سانتیمتر فضا نیاز دارد. انواع میز کنفرانس که ابعاد قرار گیری صندلی در آن رعایت نشده باشد پس از تهیه دچار مشکل می‌گردند. تهیه این محصول بهمراه صندلی و مبلمان اداری از مشکل آتی جلوگیری می‌کند.

میز جلسات یک نقطه ثقل برای چیدمان دکوراسیون اداری است. میز جلسات بین میز ، ابعاد اتاق و مبلمان اداری هماهنگی صحیح را ایجاد می‌کند. بعضی از انواع میز کنفرانس را با پیش بینی می‌توان به تجهیزات جانبی مجهز نمود. محلی برای عبور کابل های شبکه ، محلی برای پذیرایی بدون ایجاد شلوغی در سطح اصلی میز از جمله این موارد است. یکی از محصولات جانبی میز کنفرانس، کردنزا است.

در مورد کردنزا در بخش مرتبط در دیگر مقالات دکوراسیون اداری توضیح داده خواهد شد.

 

صندلی اداری

صندلی اداری از ملزومات اصلی و بسیار مهم در فضای کار است. دلیل اصلی اهمیت این بخش به دلیل ارتباط مستقیم با سلامتی کاربر است. استاندارد بودن هر محصول به ارتقاء کیفیت وافزایش طول عمر آن محصول می‌انجامد. اما در مورد صندلی اداری قطعا درجه اهمیت آن بیشتر است.

نکته دیگر در خرید تجهیزات دکوراسیون اداری توجه به استاندارد بودن محصولات است. مهمترین استاندارد در مورد صندلی اداری ، ارگونومیک  است. استاندارد ارگونومیک بر اساس قرار گیری صحیح بدن در حالتهای مختلف می‌باشد. همچنین کیفیت بسیار بالای صندلی با فشارهای ناگهانی که بسیار حایظ اهمیت است نیز به افزایش کارایی صندلی اداری در طولانی مدت کمک می‌کند. رعایت استاندارد ارگونومیک بسیار پیچیده است و فقط تولید کنندگان معتبر بر روی این بخش سرمایه‌گذاری می‌کنند. پس سعی کنید تا حد امکان از برند ها و تولید کنندگان معتبر خرید کنید. در زمان خرید صندلی اداری برای دکوراسیون اداری دفتر کار ، مهمترین نکته دارا بودن استاندارد ارگونومیک است.

روکش مقاوم و مناسب صندلی که معمولا چرم می‌باشد نیز باید دارای استاندارد باشد. عدم کیفیت مناسب روکش صندلی اداری به سرعت بر روی عملکرد صندلی تأثیر می‌گذارد. محصول در زمان تهیه برای زمان طولانی خریداری می‌شود. پس بسیار مهم است که تولید کننده محصول دکوراسیون اداری علاوه بر گارانتی، پشتیبانی طولانی مدت نیز برای تعویض و تعمیر قطعات محصول صندلی اداری داشته باشد.

 

 

در بخش بعدی به توضیح در مورد بخشهای مهم دیگر در چیدمان دفتر کار خواهیم پرداخت.

به post امتیاز دهید:

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
لینک کوتاه: https://choobforoosh.com/?p=7037
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.