وعده‌های غذایی شاد

5 راه برای افزودن شادی به وعده‌های غذایی خود

چه از سایز و وزن بدن خود راضی باشید چه نباشید، چه از رژیم غذایی خاصی پیروی کنید یا هر زمانی، هر آنچه را که می‌خواهید بخورید، واقعیت اجتناب‌ناپذیر و غیرقابل مذاکره زندگی بر این اساس است که همه ما باید غذا بخوریم. اگر خوش شانس باشیم معمولاً تا پنج بار در روز غذا می‌خوریم.

نحوه انتخاب مواد غذایی می‌تواند تفاوت زیادی در احساس شما، نه تنها در بدنتان، بلکه در مورد خودتان و دنیای اطرافتان ایجاد کند.

5 راه برای از بین بردن احساسات منفی هنگام صرف غذا وجود دارد که با رعایت آنها می‌توانید از غذای خود لذت برد.

از قضاوت کردن غذا به عنوان خوب یا بد خودداری کنید

غذاها ذاتاً خوب یا بد نیستند، بنابراین نیازی به داشتن احساس بد در مورد انتخاب غذا وجود ندارد. بسیاری از ما از خوردن غذایی احساس گناه کرده‌ایم. این احساسات حاصل فرهنگ و آنچه صنعت غذا به ما آموخته، است. بعضی از آنها را صنایع مد و رژیم غذایی ایجاد کرده‌اند.

اگرچه ممکن است گاهی اوقات فکر کنید که ما به این مسائل اصلا فکر نمی‌کنیم. اما توجه به این مسائل در ناخودآگاه ما وجود دارد. اکثر مردم در یک مقطع زمانی به خود می‌گویند « من نباید آن را بخورم.» این موضوع اصلا خوب نیست و ممکن است روی وزن افراد تأثیر بگذارد.

مردم باید بدانند که در بشقاب غذای آنها، جایی برای احساس گناه وجود ندارد.

رژیم غذایی سالم

رژیم نگیرید

رژیم‌های محدود کننده نتیجه معکوس دارند زیرا اکثر ما نمی‌توانیم به طور کامل و برای همیشه به آنها پایبند باشیم.

مطالعات ثابت کرده است که بهترین برنامه غذایی برنامه‌ای است که هر فرد بتواند به آن پایبند باشد و به بیان دیگر تغییر پایدار سبک زندگی داشته باشد.

به جای محدود کردن، غذاهای بیشتری اضافه کنید. اقلامی را اضافه کنید که علم به ما ثابت کرده برای سلامتی بهتر هستند. گیاهان، حبوبات و غلات کامل جز این دسته هستند. حتی اگر همیشه به طور کامل غذا نمی‌خورید و یا اگر وزن کم نکنید، این امر سلامت شما را بهبود می‌بخشد.

به بدن خود گوش کنید

اول اینکه آیا واقعاً گرسنه هستید یا یک نیاز عاطفی مانند اضطراب، غم و اندوه یا خستگی را تغذیه می‌کنید؟

چه احساسی بعد از خوردن غذا دارید؟ آیا بعد از خوردن غذا احساس سیری می‌کنید یا احساس پُری و سنگینی دارید؟ سطح انرژی شما بعد از غذا خوردن چگونه است؟ وقتی به این احساسات توجه می‌کنید، بدن، شما را راهنمایی می‌کند تا سالم‌ترین انتخاب‌های غذایی را برای خود داشته باشید.

با دقت غذا بخورید. این بدان معناست که وقتی غذای خود را می‌خورید، فقط روی لذت آن تمرکز کنید. آهسته غذا بخورید. غذای خود را بجوید. همچنین به زمانی که به اندازه کافی سیر شده‌اید توجه کنید.

غذاهای فرهنگی و سنتی

میراث غذایی خود را بازیابی کنید

رژیم‌های غذایی سالم می‌توانند از قومیت‌ها و آداب و رسوم مختلفی برآیند و می‌توانند حاوی انبوهی از طعم‌ها و مواد باشند.

به بسیاری از مردم آموزش داده شده که غذاهای فرهنگی و سنتی هر قوم سالم نیست. بسیاری از افراد با پیشینه‌های مختلف یا نمی‌خواهند رژیم‌های غذایی خود را تغییر دهند یا نمی‌دانند چگونه این کار را انجام دهند. البته افراد واقعاً مجبور به تغییر رژیم خود نیستند. رژیم غذایی سنتی هر فرهنگی حاوی غذاهای سالم است و باید با لذت از آنها استفاده کرد.

فراتر از کالری فکر کنید

به خود یادآوری کنید که غذا چیزی فراتر از راهی برای زنده ماندن است. باید به این باور رسید که تغذیه فقط بخش کوچکی از غذا است. غذا باید عمدتا لذت باشد. خوردن غذا ارتباطی با خود، با عزیزان و با فرهنگ خود است. غذا بیانگر عشق و مراقبت است.

امیدواریم این پنج نکته به شما کمک کند تا از وعده‌های غذایی خود لذت ببرید و از خوردن غذا احساس گناه نداشته باشید.

 

برای خواندن مقالات دیگر بر روی اتاق خبر کلیک کنید.

به post امتیاز دهید:

اولین دیدگاه را ثبت کنید

دیدگاه (فینگلیش، نامرتبط، تکراری، لینک‌دار) تایید نخواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

فیلتر بر اساس شهر کالا
چوب فروش
فیلتر بر اساس شهر کالا
شما این کالاها را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
چوب فروش