صندلی ارگونومیک

چوب فروش
6 فروردین, 1397
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

صندلی ارگونومیک

 

صندلی ارگونومیک به محصولی گفته می شود که بر اساس آناتومی بدن طراحی و تولید گردیده باشد که دارای استانداردهای مختلفی است. در زمان تولید باید بر اساس عمل گردد تا محصولی ارگونومیک تولید گردد . این امر در واحدهای تولید به بخش تحقیق و توسعه مربوط می گردد که جدیدترین استانداردهای بین المللی و ملی را بررسی و بر اساس آن تولیدات آتی را طراحی و در چرخه تولید قرار می دهند .

امروزه صنعت صندلی و مبلمان اداری بسیار بر اساس استانداردهای ارگونومیک در جهان تولید می گردد . زندگی امروزی و استفاده در ساعتهای طولانی از صندلی موجب گردیده است تا توجه به این اصول هر روز علمی تر و دقیق تر نسبت به گذشته مورد توجه قرار گیرد .

این صنعت در کشور ما علاوه بر قدمت طولانی از جمله صنایعی است که پیشرفت بسیاری در آن اتفاق افتاده و حتی صادرات صندلی و مبلمان اداری امروزه در کشور بسیار صورت می پذیرد و تقریبا واردات در این بخش بسیار محدود و ناچیز است و تولید داخلی علاوه بر تامین کامل نیازهای کشور به بازارهای بین المللی و صادرات دست یافته است .

تولید یک صندلی مناسب و مطابق با استانداردهایی از جمله بیفما و ارگونومیک باید بر اساس سرمایه گذاری تولید کنندگان در بخشهای تحقیق و توسعه صورت پذیرد . استانداردهای تولید در جهان به سرعت در حال به روز رسانی و توسعه است به همین علت توجه بیش از پیش به این امر و همچنین دسترسی این واحدها به این اطلاعات به کارآمدی در تولید کمک خواهد نمود که این امر در نهایت به دسترسی به بازارهای معتبر و صادرات بیشتر خواهد انجامید .

صندلی ارگونومیک یک استاندارد بسیار معتبر است که تقریبا کاربران به آن توجه دارند و در هنگام خرید و انتخاب محصول مورد نظر برای آن وقت می گذارند تا صندلی با این کیفیت را در اختیار داشته باشند . همانطور که پیشتر گفته شد این اصل بر اساس آناتومی بدن طراحی گردیده است که ستون فقرات در زمان استفاده از صندلی در بهترین حالت قرار بگیرد تا در زمان طولانی موجب آسیب دیدگی در کوتاه مدت و بلند مدت نگردد . بعنوان مثال زاویه نشستن ، زاویه تکیه دادن ، پوشش قوس کمر و ارتفاع مناسب از جمله این موارد هستند .

برخی از آسیبهایی که عدم توجه به اصول ارگونومیک ایجاد می کنند در دراز مدت بر روی فرد ظاهر می گردند و بدن را دچار صدمات جدی می کنند که شاید درمان برای آن بسیار دشوار باشد از این رو اوجه به این اصول در زمان خرید و سفارش کالا حتما ضروری است .

همچنین باید توجه داشت که در استفاده از محصولات ترکیبی با صندلی همچون میز باید به این اصل توجه داشت که این محصولات نیز به این استاندارد توجه داشته باشند مثلا در مورد میز ارتفاع سطح اصلی حتما باید بین ۷۲ تا ۷۷ سانتیمتر باشد تا ستون فقرات و گردن دچار مشکل نگردند .

سفارش به برندهایی که با پویای واحد تحقیق و توسعه خود به اصول ارگونومیک و استانداردهای معتبر توجه دارند به خریداران این اطمینان را می دهد که علاوه بر استفاده از محصولی که به سلامتی آنها کمک میکند حتما دارای عمر طولانی تری نیز هست که در طولانی مدت صرفه اقتصادی هم خواهد داشت .

 

به post امتیاز دهید:

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.